Profesjonalne Sprzatanie Magazynow
Opublikowano

Na czym polega profesjonalne sprzątanie magazynów? Porady ekspertów

Profesjonalne Sprzatanie Magazynow

Sprzątanie magazynów to złożony proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i właściwych narzędzi. Powierzchnie magazynów są ogromne, dlatego gromadzi się w nich dość spora ilość różnorodnych materiałów i produktów. Regularne sprzątanie wymaga więc od Ciebie czasu i przygotowania. Jak przeprowadzić mycie hal magazynowych? 

Planowanie profesjonalnego sprzątania – zasady 

Przed przystąpieniem do sprzątania magazynu dokładnie zaplanuj swoje działanie. Rozpisz, co zamierzasz zrobić. Określenie czynności, które muszą zostać przez Ciebie przeprowadzone, pomoże Ci odpowiedzieć, na podstawowe pytania, a w tym:

 • Jaki sprzęt będzie niezbędny do sprzątania magazynu? 
 • Ile osób potrzeba, aby przeprowadzić efektywne czyszczenie? 

Podstawą jest wyznaczenie obszarów, które chcesz posprzątać, stworzenie harmonogramu i przygotowanie odpowiednich środków czyszczących. Dopiero po tym etapie możesz przejść do samego procesu czyszczenia. 

 • Guma Tylna
  GUMA TYLNA DO CT30
 • SSAWA NA MOKRO FI38
  SSAWA NA MOKRO FI38
 • Guma Przednia
  GUMA PRZEDNIA DO CT70/CT80

Mycie hal magazynowych, czyli usuwanie zanieczyszczeń i odpadów 

Profesjonalne sprzątanie magazynów wymaga skutecznego usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, kurzu, brudu oraz odpadów – również tych uporczywych, zaschniętych, a nawet toksycznych. Pomogą Ci w tym różne techniki, a także maszyny. Nie podejmuj się mycia podłogi przy pomocy klasycznego mopa i wiadra, bo może się okazać, że nie podołasz. Zainwestuj w podstawowe maszyny ułatwiające mycie hal magazynowych, a są to: 

Jeśli wiesz, że samodzielnie nie uda Ci się przygotować przestrzeni do następnego dnia pracy, to skorzystaj z dodatkowych rąk, na przykład w postaci firmy sprzątącej. Obsługiwanie maszyn nie jest trudnym zadaniem, dlatego możesz zatrudnić osoby specjalizujące się w czyszczeniu przestrzeni magazynowych, które wcześniej nie korzystały z takich sprzętów. 

Ostatni krok sprzątania magazynów – dezynfekcja 

W niektórych magazynach przechowywane są produkty spożywcze, materiały budowlane czy inne towary. Właśnie dlatego takie miejsca wymagają zapewnienia odpowiedniej higieny. Zleć więc dezynfekcję powierzchni. Jeśli zauważysz, że na Twojej przestrzeni pojawili się nieproszeni goście w postaci myszy, to konieczne będzie również przeprowadzenie dodatkowych czynności.

Odpowiedzialne sprzątanie hal magazynowych

Zanim przystąpisz do działań, zadbaj o bezpieczeństwo – swoje, pracowników i towarów. To jednak nie wszystko, o czym należy pamiętać. Bardzo ważne są godziny, w którym przeprowadzane jest sprzątanie magazynu. Unikaj zakłócania pracownikom wykonywania obowiązków. Sprzątaj poza godzinami pracy, a najlepiej w nocy, kiedy nikogo nie ma na obiekcie. Wtedy nie będzie presji czasu.