Odkurzacz Przemyslowy
Opublikowano

Ranking odkurzaczy przemysłowych — te modele były hitem w 2023 roku!

Odkurzacz Przemyslowy

Jest wiele przedsiębiorstw, w których konieczna jest inwestycja w najlepszy sprzęt. Chcąc oferować klientom najwyższą jakość usług, należy wyposażyć się w niezbędne narzędzia, a w tym odkurzacze przemysłowe. Zanim jednak wybierzesz dany model, to poznaj ranking odkurzaczy przemysłowych. Znajdziesz w nim sprawdzone propozycje. 

Czym są odkurzacze przemysłowe? 

Odkurzacze przemysłowe to zaawansowane maszyny, które cechują się dużą mocą ssania. Zostały one zaprojektowane do kompleksowego czyszczenia dużych powierzchni, a także zbierania różnorodnych zanieczyszczeń.  Charakteryzują się one wyższą wydajnością i trwałością niż domowe odkurzacze. To, co jeszcze ich różni od klasycznego sprzętu to większe zbiorniki na brud i często dodatkowe funkcje, a w tym zaawansowane systemy filtracyjne czy zdolność do usunięcia mokrych substancji. Właśnie dlatego odkurzacze przemysłowe uznawane są za sprzęt dla fachowców. Dają one o wiele więcej możliwości i pozwalają na indywidualnie dopasowanie do określonego zadania. Jeśli zastanawiasz się nad najlepszym wyborem, to nasz ranking pomoże Ci poznać bliżej modele, które docenione zostały przez naszych klientów, jak i użytkowników w całym kraju.

Gdzie sprawdzą się odkurzacze przemysłowe?

Odkurzacze przemysłowe znajdują zastosowanie w różnych branżach, ale są takie miejsca, w których sprawdzą się one najlepiej. Jednym z nich jest przemysł. Dobre odkurzacze przemysłowe ułatwią Ci pracę w fabrykach, halach produkcyjnych czy magazynach, gdzie często gromadzi się duże ilości pyłu, odpadów przemysłowych czy śmieci. Taki sprzęt jest również niezbędny w budownictwie. Pomaga on usunąć gruz, pył i inne zanieczyszczenia, które pojawiły się na skutek remontowania pomieszczeń.

Również usługi sprzątające i branża motoryzacyjna powinny zainteresować się rankingiem odkurzaczy przemysłowych. Taki sprzęt jest niezbędny w firmach sprzątających, które obsługują większe obiekty komercyjne, biurowce, hotele, centra handlowe czy obiekty użyteczności publicznej.

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? 

Zastanawiasz się, który odkurzacz przemysłowy sprawdzi się w przypadku Twojego przedsiębiorstwa. Niestety nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Odkurzacz powinien zostać dopasowany do Twoich potrzeb, specyfiki działalności, a nawet częstotliwości użytkowania. Nasz ranking może pomóc Ci z wyborem, ale pamiętaj, aby w praktyce kierować się pewnymi parametrami, a dokładnie: 

 • mocą i wydajnością ssania, 
 • rodzajem systemów filtracji, 
 • pojemnością i rodzajem zbiornika, 
 • mobilnością, 
 • konstrukcją, 
 • dodatkowymi funkcjami. 
 • Odkurzacz Do Suchych I Mokrych Powierzchni Ipc Gc 3 107 Wd 16
  Odkurzacz do suchych i mokrych powierzchni IPC GC 3/107 W&D
 • Odkurzacz Biurowy IPC LP 1/16 o zwiększonym przepływie powietrza
  Odkurzacz Biurowy IPC LP 1/16 o zwiększonym przepływie powietrza
 • Dkurzacz Biurowy Ipc Lp 1 16 13
  Odkurzacz Biurowy IPC LP 1/16

Profesjonalne odkurzacze biurowe – ranking 

Chcemy zaproponować Ci najlepsze rozwiązania, dlatego nasz ranking odkurzaczy przemysłowych podzieliliśmy na poszczególne kategorie. Pierwszą z nich jest sprzęt przeznaczony do utrzymania czystości w biurach. Na podium stoi oczywiście model LP1/12. Poznaj go bliżej: 

Odkurzacz biurowy IPC LP 1/12 zwiększonej przepustowości powietrza to wysokowydajne narzędzie, zapewniające efektywne usuwanie kurzu i brudu z powierzchni biurowych, a także komercyjnych. Jest on dostępny w naszej ofercie w dwóch wersjach:

 • ASDO13304 – 900W, podciśnienie 2260 mm H2O, przepływ powietrza 158m2/h,
 • ASDO15508 – 750W, podciśnienie 2420 mm H2O, przepływ powietrza 183m2/h.

Odkurzacz posiada 12-litrowy zbiornik, metalowe rury, a jego trwałość gwarantuje wieloletnie użytkowanie. Większość materiałów użytych do produkcji pochodzi z recyklingu. Dbałość o środowisko jest dla nas priorytetem. 

Model LP 1/12 został przystosowany do długotrwałego profesjonalnego użytkowania. Doskonale sprawdza się on w sprzątaniu mniejszych i średnich powierzchni – łącznie z biurowymi schodami. Dostępny w wersji oszczędzającej energię (750W) i standardowej (870W). Zbiornik mieści maksymalnie 12 litrów brudu, a 8,5-metrowy kabel ułatwia dotarcie w różne miejsca bez konieczności przepinania urządzenia. 

Najlepszy odkurzacz przemysłowy do pracy na sucho i mokro 

Na rynku dostępne są również odkurzacze przemysłowe umożliwiające pracę na sucho i mokro. Jedną z nich jest odkurzacz GP 2/62 SPRAY EXT. Ta multimaszyna została stworzona nie tylko do odkurzania, lecz także dezynfekcji i prania tapicerki. Bez większej trudności dopasujesz ją do różnorodnych zadań. Jej uniwersalność sprawia, że jest idealny do biur, łazienek, warsztatów czy sal konferencyjnych.

GP 2/62 SPRAY EXT radzi sobie z najcięższymi zadaniami. Dzięki antybakteryjnym filtrom “Sanifilter” zapewnia najwyższy standard higieny. Pojemny zbiornik na 62 litry oraz solidna konstrukcja sprawiają, że model ten jest niezawodny nawet przy intensywnym użytkowaniu. Możliwość pracy na sucho i mokro oraz aplikacja dodatkowej lancy do dezynfekcji umożliwiają czyszczenie trudno dostępnych powierzchni.

Odkurzacz piorący – który jest najlepszy? 

Nasza firma IPC prezentuje wyjątkowo szeroką gamę odkurzaczy do czyszczenia tapicerki i wykładzin, ale to właśnie model GP 1/27 EXT skradł serce naszych klientów. Model ten to urządzenie o eleganckim designie, w kolorach zielonym i czarnym. GP 1/27 EXT zapewnia niezawodność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Jego długa dysza i dopasowany kabel ułatwiają czyszczenie dużych powierzchni. To rozwiązanie 2w1 o niższych kosztach i łatwiejszym przechowywaniu. Lekki sprzęt, ważący jedynie 12 kg bez napełnionych zbiorników, które są odporne na korozję, skutecznie radzi sobie z zanieczyszczeniami i mikroorganizmami.

GP 1/27 EXT – sprzęt dla wymagających

Kompaktowy odkurzacz wielofunkcyjny GP 1/27 EXT posiada 27-litrowy zbiornik na wodę oraz mniejszy pojemnik na detergent. Zestaw zawiera również dodatkowe akcesoria do czyszczenia na sucho. Charakteryzuje go niespodziewana zwrotność dzięki solidnym kółkom, ułatwiającym manewrowanie. Kluczowe cechy to dwustopniowy silnik, AP tube, gotowość do intensywnej eksploatacji, wąż odporny na naprężenia i uszczelka odporna na chemikalia.