Jaki Odkurzacz Kupic
Opublikowano

Jaki odkurzacz kupić — workowy czy bezworkowy?

Jaki Odkurzacz Kupic

Konsumenci stojący przed decyzją dotyczącą wyboru właściwego odkurzacza, najczęściej zastanawiają się nad wersją workową lub bezworkową. Jeśli Ty również zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza i masz dylemat, który rodzaj wybrać, to w naszym artykule znajdziesz wiele cennych wskazówek. Pomogą Ci one podjąć decyzję i wybrać właściwy sprzęt. 

Odkurzacz workowy 

Bez wątpienia odkurzacze workowe wyróżniają się pod względem higieny. Dzięki zastosowaniu worków są one w stanie lepiej zatrzymywać kurz i alergeny. Jest to bardzo ważne dla alergików. Wymiana worka również jest prosta sama w sobie. Wystarczy kilka ruchów, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Odkurzacze dostępne w naszej ofercie są tak dobrze skonstruowane, że podczas wymiany worka nie wysypie się jego zawartość, a więc możesz być spokojny. 

Zobacz odkurzacz piorący w naszym sklepie!

Praktyczne odkurzacze workowe 

Odkurzacze workowe są często oceniane jako bardziej praktyczne. Wymiana worka umożliwia szybkie pozbycie się zanieczyszczeń. Nie ma potrzeby mycia zbiornika, dzięki czemu oszczędzasz czas i działasz w przemyślany sposób. 

Koszt eksploatacji

Jednym z minusów odkurzaczy workowych są koszty eksploatacji związane z regularnym zakupem worków zastępczych. W przypadku inwestycji w takie akcesoria nie polecamy oszczędzania. Gatunkowe worki ułatwią Ci pracę i wpłyną na Twój komfort, a często różnica w cenie między tańszym i droższym produktem nie jest, aż tak duża, aby zniechęcała. 

  • Odkurzacz Do Suchych I Mokrych Powierzchni Ipc Gc 3 107 Wd 16
    Odkurzacz do suchych i mokrych powierzchni IPC GC 3/107 W&D
  • Odkurzacz Biurowy IPC LP 1/16 o zwiększonym przepływie powietrza
    Odkurzacz Biurowy IPC LP 1/16 o zwiększonym przepływie powietrza
  • Dkurzacz Biurowy Ipc Lp 1 16 13
    Odkurzacz Biurowy IPC LP 1/16

Odkurzacze bezworkowe 

Odkurzacze bezworkowe przynoszą oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej. Eliminują one konieczność zakupu i wymiany worków zastępczych. Choć początkowy koszt zakupu takiego urządzenia może być nieco wyższy, to brak konieczności regularnych zakupów worków przekłada się na korzyści finansowe. Nadal masz dylemat – odkurzacz z workiem czy bez? Poznaj cechy wersji bezworkowej. 

Łatwość użytkowania

Brak worka oznacza także brak konieczności jego wymiany, co z kolei ułatwia obsługę odkurzacza bezworkowego. Wystarczy opróżnić zbiornik na kurz, aby maszyna była gotowa do ponownego użycia.

Wybierz odkurzacze specjalistyczne w naszym sklepie!

Monitorowanie napełnienia

Odkurzacze bezworkowe oferują funkcję monitorowania napełnienia zbiornika, co pozwoli Ci na bieżąco kontrolować stopień zapełnienia. To praktyczne rozwiązanie, które może być szczególnie użyteczne podczas dłuższych sesji sprzątania.


Ochrona środowiska

Aspekt ekologiczny to kolejny atut odkurzaczy bezworkowych. Generują one mniej odpadów, co z perspektywy ochrony środowiska jest korzyścią istotną dla coraz bardziej świadomych ekologicznie konsumentów.